Wiki FIT ČVUT v Praze

Last modified by Administrator on 2015-05-10, 17:14

Vítejte, Welcome, いらっしゃいます!

Ocitli jste se na nově vznikající wiki FIT ČVUT v Praze provozovanou Oddělením pro rozvoj. Buďte tu jako doma, vzdělávejte se a pomozte nám wiki plnit užitečným obsahem.

Přihlaste se svým uživatelským jménem a Heslem ČVUT, poté můžete zakládat nové stránky i editovat stávající.

Základní pravidla

  • Názvy stránek (nikoli nadpisy), resp. jejich URI, pište přirozeně jako nadpisy, ale s malými písmeny, bez diakritiky a mezery mezi slovy oddělujte spojovníkem; např. lide-na-cvut, autentizace-pres-ldap, …
  • Respektujte plochou strukturu wiki; netvořte košaté hierarchie stránek, využívejte místo toho štítky (tagy). Nerozdrobujte obsah do více stránek, než je nutné; ideálně jedna stránka ~ jeden tématický celek (vnitřně členěný do sekcí pomocí nadpisů).
  • Obsah pište česky, nebo anglicky. Píšete-li česky, tak zásadně včetně diakritiky (kromě názvů, resp. URI stránek), interpunkce a dalších náležitostí Českého jazyka.
  • Nevytvářejte nové Prostory, pokud k tomu nemáte zvláštní důvod.

Několik informací o XWiki

  • Tato wiki běží na open-source platformě XWiki Enterprise 5.2.
  • Názvy stránek i URI jsou case-sensitive a nejsou hierarchické! XWiki má klasickou plochou strukturu, kde všechny stránky v rámci jednoho „Prostoru“ (Space) sdílí jeden jmenný prostor názvů.
  • XWiki nativně podporuje několik wiki syntaxí, zde máte na výběr mezi XWiki 2.1, Markdown (dialekt Pegdown) a MediaWiki. Pro XWiki syntaxi máte k dispozici i pokročilý WYSIWYG editor (musíte si ale nejprve změnit User type na Advanced).

Aktivita

19 Feb 2017

10 Feb 2017

26 Apr 2016

30 Mar 2016

24 Feb 2016

Tags:
Created by Administrator on 2013-04-05, 03:53

My Recent Modifications


This wiki is licensed under a Creative Commons BY-SA 3.0 license
XWiki Enterprise 5.4.1 - Documentation